Türkçe üzerinden dil eğitimi


La Scuola  Yabancı dil okululumuzda  Türkçe üzerinden Bulgarca, İngilizce ve İtalyanca derslerimiz mevcuttur.

BULGARCA KURSLARI

Genel bilgi: Bulgarca Bulgaristan’ın resmi dilidir ve Güney Slav dillerine bağlıdır. Bulgarca Yazı dili IX. yüzyılda  Aziz Kiril ve kardeşi Metodiy’in tarafından 862 yılında Bulgaristan’ın Preslav kasabasında oluşturulan  ve 30 harften oluşan Kiril alfabesi kullanılarak yazılır. Kırıl alfabesi Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Sırbistan, Makedonya ve bazı Orta Asya Türki dillerde kullanılır. 

Derslerde „Здравейте“, „Учете български език- ИЧС“, „Български език за чужденци“ öğretim Setleri CD ‘ler, Türkçe yazılı Bulgarca dilbilgisi kitapları, öğretim elemanlarınca hazırlanan materyaller kullanılmaktadır. Dersler talebe baglı Türkçe, Bulgarca, İngilizce, İtalyanca, Almanca, Fransızca, İspanyolca sunulmaktadır.

Özel ders: Öğrencilerimizin programına göre hafta içi ya da hafta sonu özel ders paketlerimiz de mevcuttur. Öğrencilerimiz ücretsiz olan seviye tespit sınavından geçtikten sonra; sonuçlara göre, öğretim elemanlarımız tarafından gereken kişiye özel ders programı hazırlanacaktır.Genel kurslara göre, özel derslerin avantajı,  öğrencilere daha kısa bir sürede ilerleme olanağı sunması ve eğitim surecinin merkezinde tek bir ögrencinin olmasıdır.

Bulgarca Kursları: Bulgarca kursları 2 Temel (A1 ve A2), 2 Orta (B1 ve B2) ve 2 Yüksek (C1 ve C2) kurdan oluşmaktadır. Her seviye dört temel dil becerisi (dinleme-anlama, okuma-anlama, konuşma, yazılı anlatım) ve dilbilgisi kapsayan seviye atlama sınavıyla sonuçlanır. Kurslar Avrupa Dil Portfolyosu kriterlerine uygundur. Talep eden öğrencilerimiz için ileri seviye kursları da verilmektedir.Kurslar her seviyede 70 dersten oluşup haftada iki gün toplam 6 veya 8 ders olmak üzere düzenlenmektedir. Öğrencilerimizin talebi doğrultusunda farklı yoğunlukta kurslar da düzenlenebilmektedir.

Özel Amaçlı Kurslar: Kurslar talebe bağlı olarak açılmaktadır. Bulgarca konuşma becerilerini geliştirmek isteyenler için konuşma kursları da açılmaktadır.

İNGİLİZCE KURSLARI

Genel bilgi: Dünya üzerinde en çok  konuşulan diller arasındadır olup, İngilizce uluslararası dil  olarak adlandırılır. İngilizce iletişim, bilim, ticaret, havacılık, eğlence, radyo ve diplomasi alanlarında egemen uluslararası yardımcı dildir ve  birçok meslekte gereklilik haline gelmiştir. Derslerde NEW HEADWAY öğretim Seti, CD ‘ler, Türkçe yazılı Ingilizce dilbilgisi kitapları öğretim elemanlarınca hazırlanan materyaller kullanılmaktadır.  Dersler talebe baglı Türkçe, Bulgarca, İngilizce, İtalyanca, Almanca, Fransızca, İspanyolca sunulmaktadır.

Özel ders: Öğrencilerimizin programına göre hafta içi ya da hafta sonu özel ders verilmektedir. Öğrencilerimiz ücretsiz olan seviye tespit sınavından geçtikten sonra; sonuçlara göre, öğretim elemanlarımız tarafından gereken kişiye özel ders programı hazırlanacaktır. Genel kurslara göre, özel derslerin avantajı, öğrencilere daha kısa bir sürede ilerleme olanağı sunması ve eğitim surecinin merkezinde tek bir ögrencinin olmasıdır.

Genel İngilizce kursları: İngilizce kursları 2 Temel (A1 ve A2), 2 Orta (B1 ve B2) ve 2 Yüksek (C1 ve C2) kurdan oluşmaktadır. Her seviye dört temel dil becerisi (dinleme-anlama, okuma-anlama, konuşma, yazılı anlatım) ve dilbilgisi kapsayan seviye atlama sınavıyla sonuçlanır. Kurslar Avrupa Dil Portfolyosu kriterlerine uygundur. Kurslar her seviyede 70 dersten oluşup haftada iki gün toplam 6 veya 8 ders olmak üzere düzenlenmektedir. Öğrencilerimizin talebi doğrultusunda farklı yoğunlukta kurslar da düzenlenebilmektedir.

Özel amaçli kurslar:Talep doğrultusunda Konuşma Sınıfları, İş İngilizcesi, Turizm İngilizcesi, üniversite hazırlık sınıflarını atlama kurs programları açılmaktadır.

 

İTALYANCA KURSLARI

Genel bilgi: İtalyanca, İtalya ve İsviçre’nin güneyindeki Ticino kantonunda konuşulan bir dildir. İtalyanca Romans dilleri içerisinde Latinceye en sadık kalmış olanıdır. İtalyancayı bilen birisi diğer Romans dillerini (Fransızca, İspanyolca, Portekizce, Rumence, Katalanca gibi) öğrenmekte zorlanmaz. İtalyanca kendine özgü bir melodiye sahiptir ve bu yüzden de dünyanın en güzel dillerinden kabul edilir. 

Derslerde PROGETTO ITALIANO öğretim Seti, CD ‘ler, Türkçe yazılı Italyanca dilbilgisi kitapları, öğretim elemanlarınca hazırlanan materyaller kullanılmaktadır. Dersler talebe baglı Türkçe, Bulgarca, İngilizce, İtalyanca, Almanca, Fransızca, İspanyolca sunulmaktadır.

Özel ders: Öğrencilerimizin programına göre hafta içi ya da hafta sonu özel ders paketlerimiz de mevcuttur. Öğrencilerimiz ücretsiz olan seviye tespit sınavından geçtikten sonra; sonuçlara göre, öğretim elemanlarımız tarafından gereken kişiye özel ders programı hazırlanacaktır. Genel kurslara göre, özel derslerin avantajı, öğrencilere daha kısa bir sürede ilerleme olanağı sunması ve eğitim surecinin merkezinde tek bir ögrencinin olmasıdır.

İtalyanca Kursları: Italyanca kursları 2 Temel (A1 ve A2), 2 Orta (B1 ve B2) ve 2 Yüksek (C1 ve C2) kurdan oluşmaktadır. Her seviye dört temel dil becerisi (dinleme-anlama, okuma-anlama, konuşma, yazılı anlatım) ve dilbilgisi kapsayan seviye atlama sınavıyla sonuçlanır. Kurslar Avrupa Dil Portfolyosu kriterlerine uygundur. Talep eden öğrencilerimiz için ileri seviye C1 kursları da verilmektedir.Kurslar her seviyede 70 dersten oluşup haftada iki gün toplam 6 veya 8 ders olmak üzere düzenlenmektedir. Öğrencilerimizin talebi doğrultusunda farklı yoğunlukta kurslar da düzenlenebilmektedir.

Özel Amaçlı Kurslar: Kurslar talebe bağlı olarak açılmaktadır. İtalyanca konuşma becerilerini geliştirmek isteyenler için konuşma kursları da açılmaktadır.